Sówka Szkoła Językowa Łódź Nowosolna

Witamy na stronie FAQ (Często Zadawane Pytania) naszej szkoły językowej! Jest nam niezmiernie miło, że tu jesteś. Naszym celem jest zapewnienie Ci jak najlepszej jakości edukacji językowej, abyś mógł swobodnie porozumiewać się w obcym języku i osiągnąć swoje cele językowe. W tym dziale zebraliśmy najczęściej zadawane pytania, abyś miał szybki dostęp do istotnych informacji dotyczących naszej szkoły, programów nauczania oraz innych ważnych kwestii.

Niezależnie od tego, czy jesteś zupełnym początkującym, czy też już posługujesz się językiem obcym, nasza szkoła językowa oferuje szeroki zakres kursów dopasowanych do Twoich potrzeb (sprawdź: OFERTA). W naszym FAQ znajdziesz odpowiedzi na pytania dotyczące procesu rekrutacji, struktury zajęć, kwalifikacji naszych nauczycieli, możliwości zdobywania certyfikatów oraz wiele innych informacji.

Najczęściej zadawane pytania:

Jaka metoda jest najlepsza dla małych dzieci?

A co z dziećmi w wieku szkolnym?

Jakie metody stosują Państwo przy osobach dorosłych?

A co z osobami, które muszę zdać egzaminy? 

Jaka metoda jest najlepsza dla małych dzieci?

Dzieci powinny się bawić, cieszyć i przyjemnie spędzać czas. Uczenie się języka to efekt uboczny. Chociaż oczywiście dla rodziców jest to główny cel. 

Małe dzieci są niezwykle aktywne i w naszej szkole tę cechę wykorzystujemy na zajęciach. W SÓWCE śpiewamy, tańczymy, odgrywamy role, organizujemy konkursy, gry planszowe, aktywności plastyczne. Dzieci mają bardzo otwarte i chłonne umysły ale tyko w warunkach, w których czują się bezpiecznie. SÓWKA tworzy przyjemną atmosferę, by mały człowiek uczył się bawiąc. 

A co z dziećmi w wieku szkolnym? 


Dzieci w klasach 1-3 nadal uczone są w oparciu o zabawę. Jednakże większy nacisk niż przy dzieciach w wieku przedszkolnym, kładziemy na podręcznik i ćwiczenia. Nasze zajęcia trwają 60 minut, a grupa jest maksymalnie ośmioosobowa. Jesteśmy zatem w stanie połączyć zabawę, która pozwoli uczniom wykorzystać i poszerzyć posiadaną wiedzę, z częścią podręcznikową, gdzie wprowadzamy nowe rzeczy i staramy się pomóc naszym kursami typowo szkolnej edukacji. 

W SÓWCE wykorzystujemy podręczniki oparte o podstawę programową. Jednakże mają one słownictwo i materiał dostosowany do programów szkół językowych, czyli rozszerzony. 

Od klasy 7 kładziemy większy nacisk na umiejętności potrzebne na egzaminie ósmoklasisty. Chcemy sprawić, by nasi kursanci w klasie ósmej mogli tylko zebrać posiadaną wiedzę i skupić się na języku polskim czy matematyce, a do angielskiego podejść bez nerw i stresu.

Jakie metody stosują Państwo przy osobach dorosłych? 

Większość osób dorosłych zna swój cel i w zależności od niego dostosowujemy metody. Część osób zna już język na poziomie komunikatywnym, a ponieważ nie mają na co dzień kontaktu z nim, chcą utrzymać swoje zdolności. Dlatego wybierają kurs z jedną godziną w tygodniu (także zajęcia online), który pozwoli na powolne poszerzenie wiedzy i/lub utrzymanie jej na obecnym poziomie. Z kolei są też osoby, które chcą rozwijać swoje umiejętności i wtedy proponujemy podręcznik (po zbadaniu poziomu). Książka i ćwiczenia mają tę zaletę, że w sposób widoczny pokazują progres – jest to ważne przy utrzymaniu motywacji. Szczególnie przy osobach dorosłych, staramy się utrzymywać metodę polegającą na komunikacji w języku docelowym. Te osoby w większości uczą się dla siebie i nie będą musiały zdawać egzaminów, więc zależy im by w różnych sytuacjach umieć zareagować. My staramy się by nasi kursanci pokonali bariery komunikacyjne. 

Podsumowując, dobry lektor czy nauczyciel, jest w stanie po kilku lekcjach dostosować metody nauczania do umiejętności i potrzeb ucznia. Dlatego też pomimo wielu propozycji od różnych firm, nie zdecydowałam się na wykupienie licencji, która by narzucała określony styl prowadzenia zajęć. To, co proponują te firmy absolutnie nie jest złe, ale ja lubię mieć wolność. Proszę pamiętać, że w idealnym świecie uczymy się, bo chcemy się rozwijać, a nie bo musimy. Moim marzeniem jest, by na zajęciach w SÓWCE, kursanci chcieli, nawet jeśli początkowo musieli. 

A co z osobami, które muszę zdać egzaminy? 

Rodzaj egzaminu nie ma znaczenia – czy to jest matura czy też testy organizowane przez instytucje zewnętrzne, w tym zagraniczne. Każdy egzamin ma swoją specyfikę i należy nauczyć kursanta pewnej techniki podchodzenia do tego egzaminu. Tu nie tylko wiedza się liczy ale także umiejętność rozwiązywania testów w określonym czasie. Kursant musi sobie zdawać sprawę tego co dane ćwiczenie egzaminuje i na tym się skupić. Im lepiej rozwiązujemy test, tym łatwiej będzie nam, gdy przyjdzie godzina zero. Tutaj lektor musi zbudować u ucznia pewność siebie, by ten mógł się skupić na wykorzystaniu swoich wiedzy, a nie zgadywaniu co egzaminator miał na myśli. 

Rozumiemy, że wybór szkoły językowej to ważna decyzja, dlatego chcemy dostarczyć Ci pełnej i klarownej informacji. Jeśli jednak nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie w naszym FAQ, zachęcamy do skontaktowania się z naszym zespołem obsługi klienta. Jesteśmy tutaj po to, aby Ci pomóc i odpowiedzieć na wszelkie wątpliwości.

Dziękujemy, że wybrałeś naszą szkołę językową jako miejsce, gdzie będziesz rozwijać swoje umiejętności językowe. Czekamy na wspólną podróż ku opanowaniu języka i osiągnięciu Twoich celów!

Anna Chybicka
Szkoła Językowa Sówka

O szkole

Szkoła językowa SÓWKA Nauczanie Języków Obcych Anna Chybińska powstała w 2010 roku. Od tego czasu tworzymy szkołę dla ludzi ambitnych, dbających o rozwój własny jak i swojej rodziny.

informacje

Zajdziesz nas na:

Dane do wpłat

ING Bank Śląski

77 1050 1461 1000 0091 3826 6011

ANNA CHYBIŃSKA SÓWKA Nauczanie Języków Obcych

ul. Lutomierska 103/12, 91-046 Łódź

Kontakt z nami

Siedziba: ul. Lutomierska 103/12, 91-046 Łódź
NIP:726-213-25-51
Tel: +48 600 018 997
Email: sowkanjo@gmail.com

Oddział: Rynek Nowosolna 2, Łódź 92-524

 

Copyright © 2023 Sówka Nauczanie Języków Obcych

Scroll to Top